Makšķerēšana ir lielisks hobijs ikvienam, kuram patīk miers, klusums un atpūta pie dabas, jo, makšķerējot, tu pavadi ilgu laiku pie kāda ezera, upes vai citas ūdenstilpnes, taču tajā pašā laikā arī izbaudi mieru un klusumu, jo, lai veiksmīgi zvejoti, ir nepieciešams klusums un miers, jo tikai tā zivis nenojautīs, ka viņām draud briesmas. Taču, kuras tad ir labākās copes vietas Latvijā, kurās ir garantēts, ka tu labi atpūtīsies un nomakšķerēsi lielo lomu?

Viena no populārākajām un arī labākajām Latvijas copes vietām ir lauku tūrisma atpūtas komplekss ar ļoti atbilstošu nosaukumu “Makšķernieku paradīze”. Šis komplekss atrodas nedaudz vairāk nekā 60 kilometrus no Rīgas Aizkraukles novada Vallē, un tur par lētām cenām var legāli makšķerēt, kā arī pat noīrēt mājiņu nakšņošanai.

Vēl dažas privātās copes vietas, kuras ir labiekārtotas un speciāli piemērotas makšķerniekiem, ir arī zemnieku saimniecība “Smilgas” pie Pilskalnu ezera, Ruckas ezers netālu no Cēsīm, Jaunmedņi Dobeles rajonā, zemnieku saimniecības “Avotiņi” un “Pļaviņas” attiecīgi Tukuma un Cēsu rajonos un zivjaudzētava “Krāces”, kuras atrodas Apes pagastā.

Ezeri, kuri ir piemēroti un nereti pat speciāli labiekārtoti makšķernieku vajadzībām ir, piemēram, Dūņezers, Limbažu Lielezers un Augstrozes Lielezers Limbažu pusē, kuros būs iespējams nozvejot tādas zivis kā līdakas, zandartus, asarus un brekšus, Lielauces un Zebrus ezeri Dobeles rajonā, Valguma, Engures un Mucenieku, Kaņiera ezeri un Abavas upe Tukuma pusē, Pudulu ezers Madonas rajonā un vēl daudzi citi ezeri daudzās Latvijas vietās.

Bet, ja vēlies doties uz copi uz ārvalstīm, droši vari izvēlēties mūsu kaimiņvalsti Lietuvu vai nedaudz tālāko Zviedriju, kuras abas piedāvā ļoti daudz un labi sakārtotas copes vietas. Piemēram, ir tādi ezeri kā Alksnas ezers, Asavas ezers, Baltas ezers, Duburys ezers, Ligajai ezers, Salotis ezers un vēl daudzi jo daudzi ezeri, uz kuriem droši var doties zvejā, bet Zviedrijā iemīļotas makšķernieku vietas ir, piemēram, Storumanas apkārtne Zviedrijas vidienē un Nineshamnas apkārtne Zviedrijas dienvidu pusē.

Šeit ir uzskaitītas tikai neliela daļa visām daudzajām kā Latvijas, tā Lietuvas un Zviedrijas labākajām copes vietām, kas nozīmē, ka nu ir laiks tev pašam doties copē vai nu uz kādu no pieminētajām vietām, vai atklāt tev pašam labāko copes vietu.