Makšķerēšana un spiningošana ir ļoti populāra vasaras sezonas nodarbe, jo tā ļauj būt pie dabas un izbaudīt mieru un klusumu ko sniedz ik viena lielāka vai mazāka ūdens tilpne. Bet, lai veiksmīgi nodarbotos ar spiningošanu ir nepieciešamas nelielas zināšanas par vizuļiem, kuri nereti tiek dēvēti arī par mānekļiem.

Vizuļi ir ikviena spiningotāja ekipējuma būtiska sastāvdaļa, bet, tā kā ir sastopami vairāku veidu un tipu vizuļi, tad, pirms to iegādes, ir notiekti jāzina to pielietojums un specifika.

Viens no būtiskākajiem vizuļu veidiem, par kuru noteikti būtu jāzina ikvienam, kurš nodarbojas ar spiningošanu, ir tā saucamai rotiņš, arī saukts par roteri vai rotējošo vizuli. Rotiņš pamatā ir māneklis, kurš rotē ap savu asi un kuram ir serdene, lapiņa un trijžubura āķis. Rotiņi ir pieejami vairākos dažādos izmēros un svaros, un to, cik lielu vai smagu rotiņu tev ir nepieciešams iegādāties, nosaka tas, kāda ir ūdenstilpne, kurā tu metīsi spiningu. Piemēram, seklākā vietās izvēlies vieglāku un mazāku rotiņu, lai tas neķeras zālēs vai nenogrimst līdz ūdens tilpnes dibenam, bet dziļākās vietās izvēlies smagāku un arī lielāku rotiņu, lai tas nepeldētu pa ūdens virsmu vai virsējiem slāņiem, bet gan iegrimtu tādā dziļumā, kur zivis tiešām atrodas. Viena lieta, ko atcerēties, ja esi nolēmis lietot rotiņu, ir, ka tā pilnvērtīgai iedarbībai tev būs nepieciešams lietot arī griezuli – mehānismu, kurš neļauj makšķerauklai sagriezties.

Vēl viens populārs vizuļu veids ir arī šūpiņš. Saka, ka tieši šūpiņš ir pats pirmais izveidotais vizulis, kurš tika piesiets makšķeres jeb spininga galā. Šūpiņš ir pamatā no metāla veidots karotes formas vizulis ar trijžubura āķi tā galā. Taču mēdz būt gadījumi, kad šūpiņi tiek izgatavoti arī no citiem materiālie un ir citādākās formās. Šo vizuli var izmantot, ķerot visdažādākā veida zivis un spiningojot visdažādākā tipa ūdenstilpnēs, tā padarot šo vizuli par universālo spininga mānekli.

Arī tā saucamās gumijas zivtiņas ir viens no vizuļu veidiem. Gumijas zivtiņas ir tieši tas, kā tas izklausās – no gumijas veidoti vizuļi nelielu zivtiņu formā ar tā vienā galā pieliktu vienžubura āķi. Visbiežāk gumijas zivtiņas tiek izmantotas, spiningojot seklākās vai zāļainākās vietās, taču arī dziļās un tīrās vietās gumijas zivtiņas ir ļoti efektīvs vizuļu veids.

Vēl kāds māneklis ir arī vobleris, taču ar šiem vizuļiem ir ļoti jāuzmanās, jo ir ļoti viegli iegādāties tavai situācijai neatbilstošu vai sliktas kvalitātes vobleri, ar kuru nav iespējams noķert neko labu. Vobleris pamatā ir nelielas un garenas zivtiņas tipa vizulis parasti gaiši zilā krāsā ar tā galā izvietotu āķi. To var izmantot kā spiningojot seklos ūdeņos, tā makšķerējot dziļākās ūdens tilpnēs. Taču tas, kur tu izmantosi konkrēto vobleri, notiekt to, cik lielu un smagu to tev ir jāiegādājas.