Apģērbs ir tas, ko mēs valkājam ik dienas, bet arī dodoties makšķerēt vai spiningot ir nepieciešams speciāls ekipējums, kas tev ļaus droši makšķerēt un izturēt dažādus makšķerēšanas apstākļu, jo mēs visi zinām, ka makšķerēšana parasti nenotiek ātri, bet tā prasa laiku, tādēļ ikvienam makšķerniekam vajag iegādāties piemērotu zvejošanas apģērbu, lai nekas netraucētu izbaudīt zvejošanas procesu.

Visbiežāk makšķerēšanas apģērbs tiek iedalīts vasaras ekipējumā un ziemas ekipējumā, jo bieži vien makšķernieki entuziasti savu hobiju piekopj visu cauru gadu – vasarā zvejojot, bet ziemā – bļitkojot. Un, lai ziemā nenosaltu, bet vasarā varētu izturēt karstumu, ir nepieciešams attiecīgs zvejošanas apģērbs.

Vasaras ekipējums

Viens no visbiežāk pirktajiem vasaras ekipējuma apģērba gabaliem ir tā saucamais lietus kostīms, kurš lieti noderēs, vai nu, ja pēkšņi uznāk lietus, vai, ja ir lietaina diena, taču tu tik un tā vēlies doties zvejot. Lietus kostīmi parasti ir vai nu kombinzona tipa vai atsevišķi bikšu un jakas tipa kostīmi, kuri ir veidoti no materiāla, kurš īpaši labi pasargā kā no lietus, tā arī no vēja, kas bieži pavada lietu. Šādi kostīmi ir ļoti viegli, tos var valkāt pa virsu makšķernieku kostīmam vai parastām drēbēm, un tie arī neaizņem daudz vietas, tādēļ tos var viegli paņemt līdzi dodoties zvejot. Otrs populārākais makšķernieku apģērba tips ir apavi makšķerniekiem, jo tie ir praktiski viena no galvenajiem ekipējuma daļām, jo pasargā makšķerieka kājas no mitruma un ļauj tiem doties ūdenī nesaslapinot kājas. Visbiežāk makšķernieki iegādājas garos brienam zābakus, kuri izskatās pēc lielām biksēm ar štrumbantēm un ir veidoti no bieza, taču tajā pašā laikā ļoti fleksibla materiāla, lai tu nejustos, it kā būtu līdz jostas vietai iekāpis stīvos gumijas zābakos.

Ziemas ekipējums

Otrais zvejošanas apģērba tips ir ziemas ekipējums, kas lieti noderēs ikvienam, kurš aizraujas ar bļitkošanu vai labprāt dodas zvejot arī agrā pavasarī vai vēlā rudenī, kad gaisa un ūdens temperatūra vairs nav no tām augstākajām. Pirmais zvejas apģērba gabals šādām situācijām, kuru noteikti būtu jāiegādājas ikvienam zvejniekam ir ziemas kostīms, kurš ir veidots ne tikai no vēju, aukstumu un mitrumu aizturoša materiāla, bet arī uzturēs makšķernieka ķermeņa temperatūru normālu, joprojām ļaujot zvejniekam brīvi kustēties. Vēl makšķernieki, kuri zvejo ziemas apstākļos, vienmēr iegādājas kārtīgas cepures, cimdus un nereti arī sejas maskas, kuras daudz vieglāk ļauj izturēt skarbos ziemas apstākļus. Un trešais makšķernieku ziemas ekipējuma tips, kuram zvejnieki piešķir īpašu uzmanību ir arī termoveļa, jo tieši tā var nodrošināt nepieciešamo termoregulāciju un novērst zvejnieka atdzišanu vai apsaldēšanos.